• 02634256301 - 02634256359
  • 09190388448
  • گوهردشت کرج، برج نیکامال

کایروپراکتیک درمان بدون دارو و عمل جراحی

توجه به بیماری یا توجه به سلامتی

تجویز داروهای ضد درد فقط درد را تسکین می‌دهد. حال آنکه هدف کایروپراکتیک بدست آوردن سلامتی بیمار است، نه فقط تسکین درد. زمانی که هدف پزشک سلامتی بیمار باشد طبیعتاً بیماری نیز برطرف می‌شود.

درمان بدون تیغ جراحی

درمان دیسک کمر بستگی به نوع بیماری دارد. مثل بیرون زدگی و یا پارگی دیسک. همچنین سن بیمار و عوارض و بیماری‌های جانبی را هم در نظر می‌گیریم. و دوره درمان بستگی به سن و نوع بیماری بیمار دارد. ما روی قدرت ترمیم پذیری بدن کار می‌کنیم تا مشکل را حل کنیم و به حالت طبیعی برگردانیم. مدت زمان درمان بستگی به طبیعت بدن انسان و نوع بیماری دارد، ما از دارو و عمل جراحی استفاده نمی‌کنیم و درمان‌مان کاملا طبیعی است.

میزان رضایت‌مندی بیماران نیز به عواملی بستگی دارد. کایروپراکتیک درمانی است که تمام سنین اعم از زن ومرد و پیر و جوان و کودکان را درمان می‌کند. بین بیماران تفاوت‌های عمده است، مثلا برخی از بیماران آنقدر درد را در خود نگه داشته‌اند و با خوردن قرص‌های مُسکن خود را آرام کرده‌اند که بیماری آنان طولانی و کهنه شده است. حتی این گروه از بیماران با بیماری‌های مزمن، به درمان کایروپراکتیک خوب جواب می‌دهند و درصد بهبود یافتگان خیلی بالاتر از راه‌های دیگر درمانی می‌باشد. طبق آمار جهانی، کمر درد با درمان‌های رایج ۶۵ درصد و با درمان کایروپراکتیک ۸۵ درصد بهبود پیدا می‌کند. افرادی را داشته‌ایم که ۲۰ سال درد و بیماری داشته‌اند ولی بهبود پیدا کرده‌اند.

حوصله و صبر در طول درمان بسیار مهم است

یکی از عوامل درد میگرن اختلالی است که در رگ‌های خونی سر به‌وجود می‌آید و انبساط و انقباض ایجاد شده باعث سردرد می‌شود. انبساط و انقباض رگ‌های خونی تحت کنترل سیستم عصبی انجام می‌شود و همانطور که گفتیم کایروپراکتیک با تنظیم سیستم عصبی سروکار دارد و به همین دلیل در معالجه میگرن بسیار موثر است. در همین زمینه افرادی که ۲۵ سال یا بیشتر درگیر میگرن هستند در عرض چند هفته می‌توانند معالجه شوند. در درمان کایروپراکتیک از مکمل‌ها و داروهای غیر شیمیایی وگیاهی استفاده می‌شود که کاملا طبیعی می‌باشد و به دلیل طبیعی بودن درمان، بدن نیاز به زمان و بیمار نیاز به صبر وحوصله بسیار دارد.

کار اصلی، درمان با دست است

کار اصلی کایروپراکتیک درمان با دست می‌باشد و تفاوت عمده کایروپراکتیک با بقیه تخصص‌ها در همین موضوع است. البته طی سال‌ها دستگاه‌های مکمل نیز تولید شده و به کار برده می‌شوند. ما در انتخاب و آموزش پرسنل ظریفانه و دقیق عمل می‌کنیم. افرادی که ما استخدام می‌کنیم بایدتحصیلاتی در زمینه پزشکی داشته باشند و یا در این زمینه‌‌ها دوره دیده باشند.

نحوه تشخیص و درمان بیماری توسط پزشک کایروپراکتیک

پزشک کایروپراکتیک با انواع اختلالات و بیماری‌های بدن انسان آشناست ولی توجه خاصی به بیومکانیک و بیماری‌های ستون فقرات و مفاصل و رابطه بیماری سیستم عصبی دارد. دکتر پس از بررسی تاریخچه بیماری و مشاهده رادیوگرافی، ام ار ای و دیگر آزمایشات بیمار، به ریشه بیماری او پی می‌برد و او را روی یک برنامه درمانی خاص قرار می‌دهد. بیماری‌های سر درد، میگرن، گردن درد و کمر درد، بیماری‌های دیسک و مهره‌ها، تنگی کانال نخاع، سیاتیک، اسپاسم عضلانی، دردهای مفاصل، درد لگن و دنبالچه، درد زانو، آرنج، شانه و دست و پا، صدمات ورزشی و همچنین گزگز و بی‌حسی در بدن از جمله بیماری‌هایی هستند که دکتر کایروپراکتیک به درمان آنها می‌پردازد.